VISOR® OBJECT AI OD SENSOPART

Umelá inteligencia, skutočné výsledky – vďaka VISOR® Object AI je strojové videnie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Disponuje plnou flexibilitou detektorov VISOR® Object Advanced a naviac ponúka detektor "Classification (AI)", ktorý klasifikáciu objektov ešte viac uľahčuje.

uvod foto
uvod foto
VISOR_OB_app3_1

S najnovším prírastkom do rodiny VISOR®, spoločnosť Sensopart ešte viac uľahčuje využitie strojového videnia. Vďaka umelej inteligencii v detektore "Classification (AI)" sa VISOR® Object AI učí samostatne rozlišovať charakteristické rysy na základe niekoľkých snímok detegovaného objektu. Dokonca aj veľké odchýlky procesov a výrobkov, ako sú rozdiely medzi jednotlivými šaržami, znečistenie, odrazy, meniace sa tvary alebo rôzne 3D orientácie, možno naučiť iba niekoľkými kliknutiami myšou. Potom je schopný spoľahlivo rozpoznať objekty, objavujúce sa pred objektívom, a zaradiť ich do rôznych tried.

 

VISOR_OB_app3_2

Pre kontrolu prítomnosti možno komponenty hodnotiť ako "dobré" alebo "zlé", alebo ich rozdeliť do 200 tried – napríklad preto, aby bolo zaistené, že budú vždy dodané správne diely pre príslušný výrobok. Akonáhle je klasifikácia naučená, funguje spoľahlivo – užívateľ sa nemusí starať o príslušné pravidlá a parametre detekcie, ako to je v prípade klasického spracovania obrazu založeného na pravidlách (napr. porovnávanie vzoroch, rozpoznávanie obrysov alebo kontrastu). Pretože sa VISOR® Object AI dokáže učiť, stačí mu zvyčajne 5 vzorkových snímok pre každú triedu objektov, aby sa dosiahol dostatočne stabilný proces detekcie. Algoritmus AI je implementovaný v samotnom snímači, preto sa nevyžaduje pripojenie k sieti alebo cloude.

VISOR_OB_app3_3

V automobilovej výrobe dokáže rozlíšiť varianty súčiastok a určiť, či je pre konkrétnu výbavu vozidla k dispozícii vhodný variant. Pri podávaní pružných, tvarovo premenlivých predmetoch, ako sú špirálové pružiny alebo plastové vrecká, deteguje nesprávne diely alebo nesprávnu polohu. V porovnaní s klasickými detektormi dokáže snímač s umelou inteligenciou riešiť takéto úlohy s výrazne menšími nárokmi na nastavenie a vyššou stabilitou procesu. Užívateľovi šetrí čas, pretože nemusí vytvárať logické prepojenia medzi niekoľkými senzormi.

Kontrola správneho typu hrdla palivovej nádrže

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Tank_overlay_366b981b0d

VISOR® Object AI jednoducho kontroluje, či bol do rôznych vozidiel na výrobnej linke namontovaný správny typ plniacich hrdiel paliva.

Kontrola správneho typu spínačov na prístrojovej doske

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Armatur_overlay_dd51ddac14

V závislosti na zvolenej doplnkovej výbave ma palubná doska rôzne spínače, ktoré klasifikačný detektor v systéme VISOR® Object AI spoľahlivo rozlišuje a kontroluje.

Kontrola správneho typu palivových hadíc a spon

csm_VISOR_object_AI_Automotive_Motor_overlay_7dce39b46c

Klasifikačný detektor VISOR® Object AI rozpozná rôzne palivové hadice a príslušné spony v automobiloch. Vierohodne skontroluje, či sú namontované správne typy.

csm_product_VISOR_Smartcam_front_99ff9b5008

VISOR® V50 Objektový snímač Advanced

  • Užívateľsky priateľský konfiguračný a zobrazovací softvér
  • Detekcia objektov pomocou 5Mpx čipu
  • Rozlíšenie 2560 x 1936 px
  • Presné určenie polohy: Poloha X/Y a
    orientácia
  • Komplexné logické a výpočtové funkcie pre
    maximálnu flexibilitu
  • Vstup enkodéra

Chcete sa dozvedieť viac informácií?

Napísať správu
Zavřít
info_sensopart
12.1.2018

SENSOPART VISOR® MULTISHOT ZÍSKAL OCENENIE

Kamerový snímač VISOR® s funkciou Multishot bol ocenený v súťaži "Vision Systems Design Innovators Awards", vyhlasovanej každoročne špecializovaným technologickým časopisom Vision Systems Design.…