Dopyt 0

GREIN S.R.L.

http://www.grein.it/
Talianska spoločnosť GREIN vznikla v roku 1965 ako obchodná organizácia, špecializujúca sa na predaj elektronických bezpečnostných produktov pre priemyselné aplikácie. V roku 1978 začala s vlastným vývojom a výrobou optoelektronických zariadení na zaistenie funkčnej bezpečnosti v oblasti automatizácie výrobných strojov, zariadení a kompletných procesov. Značka Grein sa drží na poprednom mieste v oblasti bezpečnostných prvkov pre priemyselnú automatizáciu ako v Taliansku, tak aj vo všetkých krajinách s rozvinutým priemyslom. Solídnu povesť u zákazníkov si vyslúžila vďaka vynikajúcej kvalite a neustálym zameraním na výskum a výrobu.

GREIN v bodoch

Dlhoročné skúsenosti

Viac ako 46 ročná história vývoja bezpečnostných zariadení

Záruka vysokej kvality

Dôkazom je menej než 1 % reklamácií.

Komplexný sortiment

GREIN ponúka komplexný sortiment bezpečnostnej techniky v oblasti výroby.

GREIN produkty a aplikácie

GREIN_opticke_zavory

Optické závory

Systém optických závor je tvorený vysielacou a prijímacou jednotkou, ktoré sú synchronizované optickou väzbou. Široká škála prevedení umožňuje použitie vo všetkých oboroch priemyselnej automatizácie pre ochranu osôb v pracovnej oblasti stroja. Viac ako 600 typov optických závor s chránenou výškou od 100 do 2000 mm, s veľa možnosťami rozlíšenia a dosahu.

opticke_zavory_aplikace

Aplikácie

Dierovacie, ohýbacie a raziace lisy, rezacie zariadenia, pracoviská s robotom, montážne linky, strojné zariadenia pre drevospracujúci a keramický priemysel, automatizované sklady.

Lištové spínače

Lištové spínače sú vyrobené zo špeciálneho PVC plášťa, v ktorom je uložený snímací prvok, ktorý poskytuje elektrický signál vtedy, keď naň pôsobí akýkoľvek vonkajší tlakový úkon.

Aplikácie

Tieto zariadenia sú navrhnuté ako prevencia pred zranením personálu voči pohyblivým telesám, ako sú posuvné dvere, brány, výťahy, atď.

Kontaktné nárazníky

Zvyčajne sa používajú ako nárazníky pre dopravné prostriedky a stroje s vlastným pohonom, ktoré sa pohybujú vo výrobnom priestore. Ich úlohou je stlmiť náraz a vyslať signál pre okamžité zastavenie stroja. Skladá sa z bloku peny, sformovanej podľa návrhu zákazníka, s vloženými pruhmi z vysoko citlivých, elektrických senzorov.

Aplikácie

  • Doprava
  • Pracovné a výrobné stroje

Prietokové spínače

Používajú sa k riadeniu priechodu kvapaliny alebo plynu, a sú kontrolované diaľkovým elektrickým signálom, pre prípad zmeny intenzity prietoku.

Aplikácie

Potravinársky, farmaceutický a chemický priemysel, elektrárne a spracovanie odpadových vôd, výroba a spracovanie palív, kompresory, transformátory, tepelné čerpadlá, ohrievače alebo chladiace okruhy.

Nášľapné rohože

Systém nášľapných rohoží je tvorený dvoma prvkami – snímačom umiesteným vnútri rohože a bezpečnostným riadiacim modulom. Vrchná a spodná vrstva rohože sú vyrobené z plátov rebrovaného záťažového materiálu, s laminovaným zložením na báze vinylovej živice so špeciálnymi uhlíkovými prísadami, ktoré zvyšujú odolnosť voči oderu, vode, oleju, soli, kyselinám, prachu a obzvlášť sú odolné voči nárazom, vibráciám a požiaru. Rohože sú dodávané v akejkoľvek veľkosti a tvaroch.

Aplikácie

Automatizované sklady, pracoviská s robotmi, oblasti nebezpečné pre obsluhu, strojné zariadenia pre drevospracujúci priemysel, montážne linky, pohyblivé eskalátory a rôzne iné automatizované prevádzky.

Hrany

Sú vyrobené zo špeciálneho gumeného obalu, v ktorom je umiestnený senzorový prvok, ktorý poskytuje elektrický signál, akonáhle je na hrane zaznamenaný vonkajší tlak.

Aplikácie

Tieto zariadenia sú navrhnuté ako prevencia pred zranením personálu rozdrtením pohyblivými telesami, ako sú posuvné dvere, brány, výťahy, eskalátory, atď.

Prepínače úrovne

Slúžia na kontrolu hladiny kvapalín v nádržiach, silách, a pod. Až do tlaku 30 barov a teploty 200 °C, so schopnosťou diaľkového prenosu vysielacieho signálu. Zariadenie sa skladá zo: závitovej tyče (plast alebo nerezová oceľ), vnútri ktorej je umiestený spínač – plávajúce impregnované magnety.

Aplikace

Prepínače sú široko používané v hydraulických strojoch a zariadeniach, práčkach, elektrotechnickom a motocyklovom priemysle, strojoch, dávkovačoch, nápojových automatoch a pod. Používajú sa taktiež na kontrolu olejov, petrolejového paliva, nealkoholických nápojov, sirupov, piva, vody a pod.

Banner-1
Banner-1