Riadenie elektrických motorov

Spoločnosť PETER electronic teraz ponúka novú generáciu svojho riešenia typu „dva v jednom“ VersiComb II Safe. Jedná sa o zariadenie, ktoré kombinuje funkciu pozvoľného rozbehu, obmedzujúcu nárazový prúd, s funkciou bezpečného spomalenia trojfázových indukčných motorov s triedou účinnosti IE1 až IE3.

Bez názvu-3
Bez názvu-3

Nová generácia kombinácie zariadení pre pozvoľný rozbeh a brzdenie VersiComb II Safe:

Tepelná ochrana pre motor a flexibilnejšia inštalácie pre veľké množstvo motorov IE1 až IE3.

Nové zariadenie pre pozvoľný rozbeh a brzdenie VersiComb II Safe kombinuje funkciu pozvoľného rozbehu, obmedzujúcu nárazový prúd a umožňuje bezpečné spomalenie trojfázových indukčných motorov triedy účinnosti IE1 až IE3. Hlavnou funkciou tejto kompaktnej jednotky je kombinácia pozvoľného rozbehu a brzdenia jednosmerným prúdom a taktiež pozvoľné zapnutie, šetrné k súčastiam motora a pripojených zariadení.

V priebehu spúšťania aj brzdenia sú motory stále monitorované a presne riadené. Jednou z inovácií osvedčenej kombinácie spúšťania a brzdenia motorov je tepelná ochrana motorov a zariadení, ktorá zaručuje väčšiu bezpečnosť a predurčuje VersiComb II Safe k použitiu aj v ďalších aplikáciách. Kompaktné jednotky so zaťažením až do 37A, voliteľne, sú dostupné aj s adaptérmi, umožňujúcimi upevnenie na štandardné lišty. To uľahčuje inštaláciu predovšetkým v prípade, že by mala byť kombinácia zariadení začlenená priamo do rozvádzača – najmä pre výrobcov OEM. V prípade požadovanej montáže na štandardné lišty možno zariadenie veľmi jednoducho inštalovať v rozvádzači a obísť tak zdĺhavú montáž na upínaciu dosku. Nová generácia zahŕňa verziu s prívodným napätím od 230V do 480V, čo umožňuje jej nasadenie aj mimo Európy, najmä do oblasti Severnej Ameriky.

VersiComb2_S_LCD-Anzeige_an

Zariadenie pre pozvoľný rozbeh a brzdenie jednosmerným prúdom s funkciou ochrany pre tepelným preťažením.

Zariadenie VersiComb II Safe bolo navrhnuté pre využitie na motoroch vo výrobných (drevárskych) strojoch, ako sú píly, frézy, hobľovacie stroje a brúsky alebo pre ďalšie stroje v priemysle a pre technické zariadenie budov, ako sú vibračné stroje, ventilátory a odstredivky. Spoločnosť PETER electronic integrovala do zariadenia VersiComb II Safe, oproti predchádzajúcej generácii, naviac ochranu proti tepelnému preťaženiu. Typ rozpoznávania tepelného preťaženia motora možno upraviť podľa parametra „Monitorovanie teploty motora“. K zariadeniu je možné pripojiť snímače PTC, KTY84, PT1000 a taktiež pomocný prúdový transformátor, ktorý umožňuje simuláciu tepelnej ochrany ochranného spínača motora. Jednotka obsahuje aj integrovanú ochranu proti tepelnému preťaženiu motora, ktorá je aktivovaná už od výroby. Samotné zariadenie je taktiež chránené, aby nedošlo k poškodeniu pri preťažení. Nesymetrické zaťaženie a poruchy zemného spojenia nie sú monitorované.

VersiComb2S_gr_LCD-Anzeige_an

Inteligentné zariadenie pre pozvoľný rozbeh a brzdenie jednosmerným prúdom, vďaka integrovaným inteligentným funkciám.

Okrem tepelnej ochrany motora a funkcie ochrany zariadenia obsahuje jednotka taktiež komunikačné rozhranie CAN. Pomocou CAN zbernice je možné samostatné nastavenie parametrov, či už sa jedná o optimálny čas rozbehu a brzdenia alebo požadovaný brzdný prúd.

Prehľad dôležitých vlastností:

Zariadenia VersiComb II Safe sú určené pre asynchrónne motory s menovitým výkonom od 5 do 30kW a/alebo menovitým prúdom zariadenia od 12 do 60A. Kombinácia pozvoľného rozbehu a brzdenia je k dispozícii v dvoch veľkostiach krytov a piatich variantoch. Zariadenia spĺňajú špecifikácie normy DIN EN 12750:2013 (bezpečnosť strojov spracovávajúcich drevo) a k tomuto účelu sú vybavené nasledujúcimi funkciami:

 • ochrana pre náhodným spustením
 • monitorované, riadené vypnutie
 • aktivácia ovládania zaistenia dvierok
 • externé monitorovanie nečinného stavu
 • rozpoznanie zvýšených otáčok

Ďalšie vlastnosti:

 • riadenie mikroprocesorom
 • dvojfázový riadený pozvoľný rozbeh
 • funkcia inteligentného monitorovania a riadenia
 • brzdiace zariadenie automaticky optimalizuje použitie bŕzd
 • maximálna starostlivosť o mechanické a pohonné súčasti
 • integrované premosťovacie relé
 • redukcia špičiek zapínacieho prúdu
 • brzdiace zariadenie s riadeným tyristorovým premostením
 • podpora tried účinnosti IE1, IE2 a IE3
 • sieťové napätie/napätie motora v súlade s normou DIN EN 50160 (IEC 38) 200-400V / 400-575V ± 10%, 50/60Hz

Chcete sa dozvedieť viac informácií?

Napísať správu
Zavřít